WIZZ

Baku: Lákavá destinácia v Azerbajdžane za skutočne výhodné ceny!

Chcete spoznať históriu mesta Baku? Lákajú vás zážitky a atrakcie, ktoré budú nezabudnuteľné? V tom prípade neváhajte a vyberte sa do tohto mesta. Jednoducho, letecky a priamo z Budapešti alebo Viedne!

Baku je hlavné mesto Azerbajdžanu. Ide o destináciu, ktorá v sebe spája starovekú históriu, ale aj modernú dobu . Zaujímavosťou je, že jeho Staré mesto s názvom Icherisheher je zapísané aj na zozname UNESCO. Všetkých návštevníkov dokáže preniesť úzkymi uličkami, historickými pamiatkami a tiež aj starobylými mešitami.

Úchvatná panoráma mesta

V meste nájdete aj ikonické veže, ktorých názov je Flame Towers. Vo všeobecnosti predstavujú modernú panorámu mesta a  svojim návštevníkom ponúkajú úchvatný výhľad na okolitú prírodu a mestá. Jednoducho povedané, ak sa ocitnete v Baku, táto panoráma by vám zaručene nemala ujsť.

Hotový kulinársky zážitok

Mesto Baku sa oplatí navštíviť aj z toho dôvodu, že vám dokáže poskytnúť hotové kulinárske zážitky. Môžete tu ochutnať miestne jedlá , ale taktiež tu nájdete reštaurácie, kde sa spájajú všetky medzinárodné kuchyne, čo rozhodne oceníte. Jednoducho povedané, vyberie si každý.

Vyžite sa v kultúre

Baku je mesto, ktoré ponúka aj krásy kultúry. Múzeá, umelecké galérie či Centrum Hejdara Alijeva, to všetko zvýrazňuje len jeho umelecké dedičstvo . Ak preferujete návštevu prírody, máte tú možnosť aj v rámci mesta Baku. Nájdete tu napríklad nádherné večné plamene Yanar Dag, staroveké skalné rytiny národného parku Gobustan a mnoho ďalšieho.

Na prvý pohľad vám tiež učarujú aj architektonické zázraky tohto mesta, ktorých teda rozhodne nie je málo. Okrem iného, let trvá približne 3 hodiny 35 minút . Ďalšou výhodou je, že cena leteniek začína už na sume 132 €. Preto neváhajte a vycestujte za týmto jedinečným dobrodružstvom aj vy, určite sa to oplatí!

Ostatné články