WIZZ

Letecká spoločnosť Wizz Air získala ocenenie Airline of the Year!

Nedávno sa konalo rozdávanie ocenení na podujatí s názvom Air Transport Awards. Ocenenie získala aj letecká spoločnosť Wizz Air. Cenu prevzal József Váradi – generálny riaditeľ spoločnosti Wizz Air. Slávnostné podujatie sa, okrem iného, realizovalo v Montreale.

Wizz Air patrí medzi letecké spoločnosti, ktoré jednoducho majú potenciál. Ide totiž o  celosvetovo najrýchlejšie rastúcu spoločnosť na území Európy, a to aj z hľadiska životného prostredia. Táto letecká spoločnosť bola vyhlásená aj za leteckú spoločnosť roka, v rámci udeľovania cien Air Transport Awards. Cenu prevzal József Váradi , ktorý je v súčasnej dobe na pozícii generálneho riaditeľa skupiny Wizz Air.

Slávnostné podujatie sa konalo v Montreale, kde sa zúčastnilo hneď niekoľko ľudí z vedenia rôznych leteckých spoločností. Podujatie sa realizovalo hneď priamo vedľa Sympózia leteckej dopravy 2023 , zároveň za účasti rôznych lídrov v leteckom odvetví.

Air Transport Awards

Ak by vás zaujímalo aj to, čo vlastne predstavuje Air Transport Awards, tak v skutočnosti ide o medzinárodné ceny pre odvetvie leteckej dopravy. Všetky ocenenia sú uznaním excelentnosti a zároveň aj mnohých úspechov, ktoré boli v odvetví letectva . Ocenenia sú udeľované organizáciám, lídrom, ale aj celým spoločnostiam v leteckej doprave.

Wizz Air patrí medzi obľúbené spoločnosti

Čo sa týka leteckej spoločnosti Wizz Air, je o nej známe, že ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich a tiež najekologickejších leteckých spoločností na celom svete. Táto spoločnosť sa snaží poskytnúť svojim zákazníkom len to najlepšie , čo dokáže. Práve preto je táto linka tak obľúbená a populárna.

Zákazníkom totiž poskytujú letenky za tie najnižšie možné ceny v rámci leteckej spoločnosti Wizz Air. V súčasnej dobe realizujú približne 1000 trás , a to až v 55. krajinách na území Európy, Stredného východu, Ázie či Afriky. Cenu, ktorú letecká spoločnosť Wizz Air nedávno získala tak predstavuje vytrvalé úsilie približne 8000 zamestnancov.

Niečo krátko o Wizz Air

Wizz Air je ultranízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá prevádzkuje flotilu 177 lietadiel Airbus A320 a A321. Práve tím špecializovaných leteckých profesionálov poskytuje rôzne špičkové služby, a to za veľmi nízke ceny , čo je obrovskou výhodou a benefitom. Wizz Air je tak spoločnosť, ktorá je preferovaná u približne 27,1 milióna cestujúcich vo finančnom roku F22, ktorý skončil konkrétne 31. marca 2022. Okrem iného, Wizz Air je kótovaný na londýnskej burze cenných papierov pod názvom WIZZ.

Zaujímavosťou je, že táto letecká spoločnosť bola len prednedávnom označená ako jedna z desiatich najbezpečnejších leteckých spoločností na celom svete, a to podľa airlineratings.com . Ide o jedinú agentúru, ktorá sa zaoberá hodnotením bezpečnosti a produktov na svete.

Ostatné články