stiahnuť (1)

Maurícius: Ostrov, ktorý stojí za jeho prebádanie

Maurícius je ostrov, ktorý by jednoducho mal navštíviť každý z nás, minimálne raz za život. Ak ste niekedy videli jeho fotografie, pravdepodobne dobre viete, o čom hovoríme. Maurícius je naozaj tak krásny ako na fotografiách.

Zaujímavosťou je, že na ostrove Maurícius sa nachádzajú rôzne kultúry. Francúzske, indické alebo čínske korene tu vytvárajú veľmi príjemnú atmosféru. Prečo sa Maurícius oplatí navštíviť? Dôvodom sú najmä jeho nádherné pláže, ktoré si zamilujete už na prvý pohľad .

Taktiež tu panuje vysoká biodiverzita a vychutnať si tu tak môžete pozorovanie vtáctva. Neváhajte si tiež zaplávať s delfínmi, pozorovať exotické zvieratá , prípadne navštíviť zábavný park, ktorý je ako jeden z mála vysoko ekologický.

Návšteva ostrova stojí za to

Ste milovníkmi cestovania? V tom prípade neváhajte navštíviť Maurícius. Letenky začínajú na cene 579 € ( cena spiatočnej letenky ), no táto cena za návštevu Maurícia zaručene stojí za to. Dokonca, letieť môžete už aj z Viedne, Prahy, prípadne Budapešti.

Nezabúdajte : Priame letecké spojenie z Viedne do Maurícia zabezpečuje spoločnosť Austrian Airlines. Ak chcete ušetriť, finančne najvýhodnejšie vás vyjde letieť prostredníctvom leteckej spoločnosti Turkish Airlines alebo Lufthansa.

Ideálny čas na prebádanie

Maurícius leží na africkom pobreží a preto je lákavou destináciou počas celého roka. Hlavná sezóna prebieha v mesiacoch november – marec . V tomto období je tu preto aj najviac turistov. V mesiacoch november – máj na Mauríciu prevláda teplé počasie, od júna zase nastáva zimné obdobie. Teploty však neklesnú pod 23 stupňov Celzia.

Náš tip : Keď sa budete chcieť ubytovať na Mauríciu, neváhajte vyskúšať aj viachviezdičkové hotely a vily. Tie sú v tejto oblasti skutočne cenovo dostupné a vášmu výletu to tak dodá ešte väčší šmrnc, čo rozhodne oceníte.

Ostatné články