stiahnuť (1)

Na kahárske letisko Sphinx bude po novom lietať aj Wizz Air!

Letecká spoločnosť Wizz Air má čerstvú novinku! Čoskoro má totiž v pláne spustiť linku, ktorej cieľovou destináciou bude práve kahárske letisko Sphinx. Ide o menšie letisko, ktoré je však v tesnej blízkosti hlavného kahárskeho medzinárodného letiska.

Egypt je obľúbená destinácia mnohých turistov z celého sveta. Už pred letom sa budete vedieť ľahko dostať do blízkosti hlavného mesta Egypta. Maďarská nízko nákladová letecká spoločnosť Wizz Air plánuje zaviesť novú linku na kahárske letisko Sphinx International .

Ide o výrazne menšie letisko, čo sa týka rozlohy, no v každom prípade je výhodou skutočnosť, že sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Egypta . Letecká spoločnosť Wizz Air bude zatiaľ prevádzkovať linku na toto letisko z milánskeho letiska Malpensa. Tá bude spustená dvakrát týždenne.

Druhý európsky dopravca

Spoločnosť Wizz Air bude po novom druhým európskym dopravcom (hneď po nemeckej spoločnosti Condor), ktorý bude lietať na letisko Sphinx International. Pre turistov je to určite skvelá správa. V súčasnej dobe totiž na toto letisko lieta len egyptská spoločnosť Air Cairo , ktorá prevádzkuje vnútroštátne linky. Medzi tie patrí Asuán, Šarm aš-Šajch či Luxor. Zároveň zahŕňa aj ďalšie letecké linky do Arábie. Napríklad, Ammán, Rijád či Džidda.

Letisko rozšírené o väčšiu kapacitu

Výhodou je skutočnosť, že letisko Sphinx International sa nachádza priamo pri západnom okraji Káhiry. V blízkosti je areál plný pyramíd a tiež obrovské egyptské múzeum , ktoré by sa malo otvoriť pre turistov už tento rok. Letisko na tomto mieste nebolo istú dobu v prevádzke. Rozširovalo sa totiž o nové priestory, pričom v súčasnej dobe vyniká kapacitou až 1 ,1 milióna cestujúcich ročne . Cieľom tohto letiska je podporiť cestovný ruch v krajine, akou je Egypt.

Ostatné články