stiahnuť (1)

Nová destinácia? Do albánskeho Kukësu sa dostanete aj z Viedne!

Poznáte malé mestečko Kukës? Nachádza sa v Albánsku a teraz sa tam dostanete už aj z Viedne. Nízkonákladová spoločnosť Wizz Air totiž už približne rok lieta do tohto mestečka, ktoré zatiaľ nie je až tak známe. Premáva až 2 krát do týždňa, a to vždy v utorky a štvrtky. Ceny leteniek sú tiež veľmi výhodné.

Kukës je mesto v severovýchodnej časti Albánska. Hraničí s Čiernou Horou, Srbskom a zároveň aj Macedónskom. To, že toto mesto nie je až tak známe, je veľká škoda. Kukës je totiž mesto obklopené nádhernými horami a tiež aj panenskou prírodou , ktorá je nepoškodená. Ak sa rozhodnete ísť do tohto mesta, spoznáte vďaka tomu aj nový kus Balkánu. Táto albánska destinácia sa tak postupne stáva obľúbenou.

Let priamo z Viedne

Letecká spoločnosť Wizz Air sa rozhodla, že pridá linku aj do tohto albánskeho mesta, a to priamo z Viedne, čo je veľká výhoda. Nebudete to mať vďaka tomu ani ďaleko. Okrem iného, ceny leteniek sú mimoriadne výhodné . Môžete si ich kúpiť už od 57 €, avšak záleží aj od obdobia a času, kedy chcete letieť. Počas hlavnej letnej sezóny sú letenky o čo si drahšie, no nie je to až tak výrazné, preto sa do mesta Kukës oplatí letieť aj počas leta.

Atrakcie, ktoré sa oplatí navštíviť

Prečo by ste sa mali vybrať do albánskeho mestečka Kukës? Dôvodov je hneď niekoľko. Nájdete tu totiž množstvo atrakcií a prírodných scenérií, ktoré stoja za pozornosť. Napríklad, jazero Fierza . Ide o nádherné miesto s výhľadom na okolité hory a vyskúšať tu môžete aj vodné športy, prípadne rybolov.

V meste Kukës nájdete aj zaujímavé historické pamiatky. Napríklad kostol, ktorý je považovaný za jednu z najstarších sakrálnych stavieb v regióne . V blízkosti tohto mesta sa nachádza aj krásny vodopád Shoshan, ktorý ponúka úžasné výhľady a poskytnúť vám vie aj dokonalý relax a odpočinok.

Ostatné články