stiahnuť (1)

Top destinácie v Európe, kde sa dostanete za pár drobných!

Existuje spektrum destinácií, kde sa dostanete skutočne za pár eur. Postačí vám len malý batoh, chuť cestovať a spoznávať nové krajiny. Môžete tak získať nové skúsenosti a mať ďalšie krásne zážitky. Prinášame vám ďalšie 3 destinácie, do ktorých sa rozhodne oplatí ísť a vycestovať. Čím všetkým vás dokážu ohúriť? Na to sme sa pozreli bližšie!

Brusel, Belgicko

Brusel je hlavné mesto Belgicka. Ide o veľmi zaujímavú a pomerne ľahko dostupnú destináciu v Európe. Čo všetko môžete zažiť v Bruseli? Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, ohromujúcou architektúrou a v neposlednom rade aj vynikajúcou gastronómiou.

Jedným z najznámejších symbolov tohto mesta je Atomium – stavba z 20. storočia, ktorá predstavuje obrovskú bunku kovovej štruktúry. Atomium si môžete prezrieť zvonka, prípadne navštíviť aj jeho vnútro a vychutnať si tak dokonalý výhľad na celé mesto . Do Bruselu sa viete ľahko dostať aj priamo z Bratislavy. Ceny leteniek začínajú na 47 €.

Varšava, Poľsko

Varšava je hlavné mesto Poľska. Očariť vás môže svojou úchvatnou architektúrou a živou kultúrnou scénou. Počas druhej svetovej vojny bolo toto mesto takmer úplne zničené . Neskôr však bolo obnovené do pôvodnej podoby.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, určite nevynechajte Staré mesto. Ide o  historické jadro Varšavy a je napísané aj na zozname svetového dedičstva UNESCO. Do Varšavy sa môžete dostať letecky z Viedne, a to už od 45 €.

Sofia, Bulharsko

Ak chcete navštíviť krásne mesto s fascinujúcou históriou, kultúrou a nádhernými pamiatkami, Sofia je to správne riešenie! Ide o hlavné mesto Bulharska, pričom vyniká mnohými zaujímavosťami. Zahŕňa napríklad Národné historické múzeum, Národné divadlo Ivana Vazova či krásne chrámy. Do Sofie sa môžete dostať už aj z Bratislavy, a to od 48 €.

Ostatné články