stiahnuť (1)

Wizz Air chce pozastaviť svoje lety do Kišinova: Čoho sa obáva?

Letecká spoločnosť Wizz Air má v pláne pozastaviť lety do vzdušného priestoru Moldavska, konkrétne do hlavného mesta Kišinov. Je to najmä z dôvodu bezpečnosti, keďže v súčasnej dobe v tejto oblasti hrozí isté nebezpečenstvo.

Lety by mali byť pozastavené už odo dňa 14. marca tohto roku. Rozhodnutie o tom prišlo najmä v čase, keď vzťahy medzi Ruskom a Moldavskom zaznamenali zvýšené napätie . Ruské rakety namierené proti Ukrajine sa totiž údajne dostali začiatkom februára na územie moldavského vzdušného priestoru. To, či to bola náhoda alebo sa takýto útok zopakuje je otázkou, na ktorú dnes nikto nepozná odpoveď.

Bezpečnosť pasažierov je prvoradá

U leteckej spoločnosti Wizz Air je na prvom mieste spokojný cestujúci a jeho bezpečnosť. Práve preto čoskoro pozastavia lety do moldavskej oblasti , až kým si nebudú istí, že cestujúcim nebude hroziť žiadne nebezpečenstvo. Lety do Kišinova budú pozastavené od 14.3. tohto roku, a to na dobu neurčitú.

Budú lety obnovené?

To, či budú lety do Kišinova obnovené a kedy sa tak stane, zatiaľ známe nie je. Všetko to závisí od vývinu situácie a od toho, ako sa rozhodne letecká spoločnosť Wizz Air. Samozrejme, dovtedy budú zavedené aj náhradné lety. Ich cieľovou situáciou síce nebude Kišinov, ale budú pristávať blízko moldavských hraníc, konkrétne v rumunskom meste Jasa.

Cestu do moldavska si premyslite

Ak to nie je nevyhnutné, neodporúčame vám letieť do Moldavska. Stále totiž vo vzdušnom priestore hrozí isté riziko a až kým sa nevyrieši situácia, nemali by ste túto oblasť navštevovať. Samozrejme, v niektorých prípadoch je pochopiteľné, že musíte ísť.

Odporúčame vám tak využiť dodatočné lety leteckej spoločnosti Wizz Air, ktoré budú pristávať v rumunskom meste Jasa. Budete tak ochránení od možného nebezpečenstva, ktoré by vám mohlo vo vzdušnom priestore potencionálne hroziť.

Ostatné články