stiahnuť (1)

Ideálny čas na cestu do Dubaja? Toto je on!

Návšteva Dubaja je snom mnohých ľudí. Tak prečo si ho nesplniť? Najlepšie je však vedieť, kedy je ten ideálny čas na dovolenku v tejto destinácii. V niektoré mesiace v roku sú tam totiž teploty priam neznesiteľné.

Prečo je vlastne Dubaj obľúbenou dovolenkovou destináciou? Dôvod spočíva hlavne v celoročne vysokých teplotách, mori a množstve aktivít. Každý mesiac sa tam konajú rôzne zaujímavé festivaly a ak si myslíte, že sa budete v Dubaji nudiť, tak ste na omyle. Očarí vás tiež aj špičková gastronómia a moderná architektúra.

Od novembra do apríla

Najlepší čas na návštevu Dubaja je v mesiacoch november – apríl. Nemusíte sa báť, v Dubaji žiadna zima a mráz neexistujú. Teploty sú tu v týchto mesiacoch veľmi príjemné, aj na vonkajšie aktivity. Keby ste sa totiž rozhodli ísť do Dubaja počas hlavnej letnej sezóny, možno by ste si ho až tak neužili. Vysoká vlhkosť vzduchu v kombinácii s 50 – timi stupňami Celzia by vás pravdepodobne až tak nepotešila.

Viac turistov a vyššie ceny

Keďže ľudia najčastejšie navštevujú Dubaj decembri a januári, musíte počítať s tým, že tam bude viac ľudí. Avšak, keďže táto destinácia je obrovská, určite to nebude nejaký veľký problém. Odporúčame vám však vopred si zistiť, ktoré pláže zvyknú byť preplnené a ktoré zase menej . Tiež myslite na ubytovanie. Keďže ide o obľúbenú destináciu, ľudia si zvyknú rezervovať ubytovanie aj niekoľko mesiacov vopred. Počítajte ale s vyššími cenami.

Leto na pláži

Ak sa predsa len rozhodnete ísť do Dubaja počas hlavnej letnej sezóny, budete mať výhodu v menšom počte turistov. Aj ubytovanie je v letných mesiacoch cenovo prístupnejšie . Ktoré aktivity môžete robiť? V podstate všetky ako obvykle, pokiaľ vám nevadia vysoké teploty. Letná sezóna predstavuje hlavne ideálny čas na plávanie a šnorchlovanie. Zrážok je tiež v mesiacoch jún – september veľmi málo, čo je výhodou. Letenky do Dubaja viete zo spoločnostou WizzAir získať už od 89€ a to hlavne pri odletoch z Viedne.

Ostatné články