stiahnuť (1)

Wizz Air predĺžil zrušenie letov do Izraela do marca

Wizz Air zrušil všetky lety do Tel Avivu až do marca kvôli pokračujúcemu konfliktu medzi Hamasom a Izraelom.

Tento maďarský nízkonákladový dopravca už predtým pozastavil lety do Izraela a z Izraela do konca januára.

Hovorca spoločnosti uviedol, že dnes sa rozhodli predĺžiť pauzu o ďalšie tri mesiace, ako informoval Bloomberg.

Nedošlo k žiadnemu významnému dopadu , keďže WizzAir zastavil lety do regiónu už v októbri a všetka kapacita bola presunutá do iných krajín, povedal hovorca. Aerolinka bude situáciu naďalej pravidelne monitorovať.

Wizz bol medzi niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré pozastavili operácie do Izraela po vypuknutí konfliktu v októbri.

V novembrovom rozhovore povedal generálny riaditeľ spoločnosti Wizz József Váradi, že vojna sa musí upokojiť, skôr než Wizz obnoví lety do regiónu, pretože bezpečnosť pasažierov je na prvom mieste.

Wizz zaujal opačný prístup ako Lufthansa, ktorá oznámila, že obnoví lety do Izraela začiatkom januára a poskytne 20 týždenných spojení do a z Tel Avivu.

Tým sa stala nemecká spoločnosť prvou veľkou leteckou spoločnosťou, ktorá sa vrátila do krajiny. Ryanair dnes v aktualizácii dopravy uviedol, že v decembri zrušil viac ako 900 letov kvôli konfliktu Izrael-Hamas.

Aerolinka uviedla v novembri počas zverejnenia ziskov, že došlo k prudkému nárastu neprítomnosti a kolapsu rezervácií na lety do Izraela. Podobné trendy hlásila aj spoločnosť Air France.

Ostatné články