stiahnuť (1)

Letecká spoločnosť Wizz Air a jej rekord v ziskoch

Aerolinka Wizz Air patrí k obľúbeným nízkonákladovým dopravcom na území Európy a zároveň aj prevádzkuje najväčšiu leteckú flotilu v Maďarsku.

Wizz Air je spoločnosť známa aj svojimi veľmi výhodnými cenami leteniek. Napriek tomu však dosahuje dobré zisky. Zaprvý polrok finančného roka zaznamenala rekordný čistý zisk, a to vo výške viac ako 400 milióna eur .

Obrovský záujem o cestovanie

Aj Jozef Váradi, výkonný riaditeľ spoločnosti Wizz Air, potvrdil, že záujem o cestovanie je obrovský aj po skončení letnej sezóny. Pravdou síce ostáva, že najväčšie zisky sú počas hlavnej letnej sezóny , no ľudia čoraz viac preferujú aj cestovanie mimo nej.

Jozef Varádi tiež oznámil, že v rámci ich spoločnosti sú vyhliadky na zimné obdobie veľmi sľubné. Dosiaľ vraj bolo zarezervovaných už veľa leteniek.

V hre sú aj výzvy

Letecká spoločnosť Wizz Air sa však častokrát stretáva aj s rôznymi výzvami, ktorým musí čeliť. Napríklad, problémom boli aj dodávky motorov od spoločnosti Pratt & Whitney. To bude mať za následok odstaviť 45 lietadiel do konca budúceho roka . Dôvodom je kontrola motorov a s tým spojená aj prevencia komplikácií. Zabezpečí sa tak čo najvyššie bezpečie pre cestujúcich, ale aj personál.

Wizz Air cíti dopady ekonomických problémov a preto predpoveď z čistého zisku 350 – 450 miliónov eur do konca finančného roka v marci 2024 znížili na 350 – 400 miliónov eur. Dôvodom nie sú len ekonomické problémy, ale aj problémy s motormi lietadiel, ktoré sa musia skontrolovať.

Silná konkurencia

Spoločnosť Wizz Air má silnú konkurenciu, no je o nej známe, že disponuje najväčšou flotilou na svojej domovskej báze v Budapešti . Jej materským podnikom je Wizz Air Holdings, ktorá je známa najmä tým, že jej akcie sú obchodované na londýnskej burze.

Aktuálne vyhliadky do budúcna sú v rámci Wizz Air veľmi sľubné. Aj napriek mnohým výzvam, ktorým musí čeliť, si na trhu udržiava popredné miesto v segmente nízkonákladových leteckých spoločností.

Ostatné články