stiahnuť (1)

Tipy na augustovú dovolenku. Objavte bohatú Európsku kultúru.

Letný mesiac august je perfektným časom na dovolenku. Ak plánujete cestovať po Európe a hľadáte spoľahlivú a cenovo dostupnú leteckú spoločnosť, Wizz Air je skvelou voľbou. S ich širokou sieťou destinácií a konkurencieschopnými cenami leteniek, môžete objaviť úžasné miesta a stráviť nezabudnuteľný čas.

Rím

Rím, hlavné mesto Talianska, je domovom historických pamiatok, umenia a výnimočnej kultúry. Navštívte Koloseum, Vatikán s Bazilikou sv. Petra a Sixtínsku kaplnku, aby ste objavili bohatú históriu tohto fascinujúceho mesta. August je tiež ideálnym časom na ochutnávanie tradičnej talianskej kuchyne a prechádzky po romantických uličkách.

Budapešť

Budapešť, nazývaná aj „Parížom východu“, je jedným z najkrajších európskych hlavných miest. Zahĺbte sa do kultúry v slávnych termálnych kúpeľoch, navštívte Hrad Budín, prejdite sa po renesančnej ulici Váci utca a vychutnajte si nádherný výhľad z mostu Széchenyi Lánchíd.

Atény

Ak vás láka kombinácia histórie a nádherných pláží, Atény sú pre vás ideálnou voľbou. Navštívte Akropolu a obdivujte slávne Partenóny, prejdite sa po historickej štvrti Plaka a potom si doprajte oddych na slnečných plážach pri Stredozemnom mori.

Krakow

Krakov je jedno z najstarších a najkrajších miest v Poľsku. Jeho historické centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, ponúka úchvatné kostoly, námestia a hrad Wawel. Ak ste odvážnejší, nezabudnite navštíviť aj koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau, ktorý je dôležitým svedectvom histórie.

Barcelona

Toto mesto je živé a energické, plné moderného umenia, nádherného architektonického dedičstva a skvelých pláží. Navštívte Sagrada Familia, Park Güell a obdivujte diela slávneho architekta Antoni Gaudího. Prejdite sa po slávnej promenáde La Rambla a ochutnajte typické katalánske jedlá.

Bukurešť

Bukurešť je fascinujúcim miestom, ktoré ponúka zaujímavé kontrasty medzi históriou a modernou. Prejdite sa po bulvári Victoria, navštívte Parlament Rumunska (najväčší administratívny komplex na svete) a objavujte staré štvrte, kde nájdete útulné kaviarne a reštaurácie.

Zadar

Ak túžite po dovolenke pri mori, Zadar je krásnym letoviskom v Chorvátsku. Obdivujte unikátny Morský orgán a Pozdrav slnku, prejdite sa po pešej promenáde a vychutnajte si pláže s azúrovým morom a úžasnými slnečnými západmi.

Stockholm

Hlavné mesto Švédska, je jednou z najkrajších a najzelenších európskych metropol. Mesto je rozdelené na 14 ostrovov, ktoré sú prepojené mostami a trajektmi, čo mu dodáva jedinečnú atmosféru. Prejdite sa po starom mestskom centre Gamla stan, kde nájdete úzke uličky, farebné domčeky a kráľovský palác. Nezabudnite navštíviť aj slávne Vasa múzeum, kde si môžete obdivovať najlepšie zachovaný výzor vojenskej lode zo 17. storočia.

Malta

Malý ostrovný štát v Stredozemnom mori s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Hlavné mesto Valletta je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a je plné pevností, palácov a katedrál. Navštívte St. John’s katedrálu s jej ohromujúcim vnútrom zdobeným vzácnymi freskami a sochami.

Bez ohľadu na to, či preferujete kultúru, históriu alebo pláže, tieto destinácie vám ponúkajú všetko. Nech vás vaše dobrodružstvo s Wizz Air zavedie do úžasných miest a prináša vám radostné spomienky na celý život.

Ostatné články