stiahnuť (1)

Wizz Air a lety do Grécka: Aká je aktuálna situácia?

Grécko sužujú neustále požiare, no aj napriek tomu sú aktuálne všetky letiská plne funkčné. Táto krajina je totiž zasiahnutá len z niektorých častí a preto sa mnohí dovolenkári rozhodli ísť do Grécka aj napriek požiarom.

Všetko to však záleží aj od konkrétnej leteckej spoločnosti. Čo sa týka maďarskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air, žiadne lety zatiaľ do Grécka rušiť nebude. Wizz Air to oznámil v súvislosti s cestujúcimi, ktorí čakajú na bližšie informácie . Požiare totiž začali zo dňa na deň a turisti tak ostali bez akýchkoľvek bližších informácií. Našťastie, letecká spoločnosť Wizz Air ich ubezpečila, že z ich strany majú dopravu určite zabezpečenú.

Letiská sú funkčné

Aj keď sa v Grécku nachvíľu situácia aspoň trochu ustálila, turisti sú z požiarov veľmi nesvoji. Mnohí sa túžia vrátiť domov za svojimi rodinami , čo im zatiaľ situácia dovoľuje. Letiská sú až do odvolania plne funkčné, aby dokázali všetkých turistov bezpečne dopraviť až domov. Letecká spoločnosť Wizz Air sa vyjadrila, že aktuálne monitoruje situáciu v Grécku. Snaží sa však urobiť všetko preto, aby vyhovela turistom.

Zaujímavosť : Ak by došlo k zrušeniu letov leteckej spoločnosti Wizz Air, lety by boli cestujúcim kompenzované a peniaze dodatočne vrátené. Určite cestujúci neostanú len tak, bez náhrady škody.

Výzvy od leteckých spoločností

Ľudí však letecké spoločnosti vyzývajú, aby si cestu do Grécka v momentálnej situácii rozmysleli. Predsa len, požiare sa môžu rozšíriť už v priebehu niekoľkých hodín, preto je nebezpečné vycestovať do Grécka. Obzvlášť do oblastí, kde sužovali požiare posledné dni. V takomto prípade je preto rozumnejšie žiadať si kompenzáciu od cestovných kancelárií , prípadne vrátenie peňazí za letenky. Zdravie by malo byť vždy na prvom mieste.

Ostatné články