stiahnuť (1)

Wizz Air a veľké zmeny v letových poriadkoch: Ovplyvní to cestujúcich?

Nielen Wizz Air, ale aj ďalšie letecké spoločnosti, ako napríklad JetBlue, Spirit a Hawaiian museli meniť svoje letové poriadky. Čo je však za zmenou a ako to ovplyvní naplánované lety?

Letové poriadky neboli zmenené len tak. Je za tým dôvod, a tým je dôležitý produkt, ktorý je nevyhnutnou súčasťou lietadiel. Ten stiahol z trhu americký výrobca leteckých motorov Pratt & Whitney. V tomto prípade sa jedná až o 1200 motorov , čo značí poriadny problém. Práve to je dôvod, prečo sa menili aj letové poriadky.

Všetky vyššie vymenované letecké spoločnosti totiž museli dôkladne skontrolovať motory vo svojich lietadlách. Postupne sa zistilo, že boli znečistené , čo predstavovalo nebezpečenstvo. Pri ich ďalšom používaní by totiž mohlo dôjsť aj k vytvoreniu nebezpečných prasklín, čo by ohrozovalo funkcie a chod celého lietadla.

Menej lietadiel a zamestnancov

Tieto letecké spoločnosti tak oznámili, že v blízkej dobe bude lietať oveľa menej lietadiel. To bude mať vplyv nielen na cestujúcich, ale aj na zamestnancov. Bude ich totiž zrazu nadbytok a nebudú tak všetci potrební . Bohužiaľ, aktuálne nie je iná možnosť, keďže ide o stiahnutie motorov z trhu. Výrazne to však ovplyvní aj prevádzku týchto leteckých spoločností.

V hre tiež bolo aj odškodnenie postihnutých leteckých spoločností, avšak generálny riaditeľ RTX Greg Hayes sa vyjadril, že ide o neexistujúcu existenčnú hrozbu. To, či budú tieto letecké spoločnosti odškodnené je tak len otázkou budúcnosti.

Negatívny vplyv na Wizz Air

Maďarská letecká spoločnosť Wizz Air tiež musí zrušiť niekoľko letov. Ich zoznam však dosiaľ nie je známy, zatiaľ sa len pripravuje. Má ísť o rušenie letov, ktoré sa mali uskutočniť počas mesiacov september a október . Všetky motory totiž musia byť skontrolované výrobcom, aby sa predišlo akýmkoľvek hrozbám a potencionálnemu nebezpečenstvu

Ostatné články