WIZZ

WizzAir Expanduje Smerom K Východu: Nová Linka Až Do Iraku!

WizzAir dobýva Áziu – otvára cesty k exotickým destináciám

Dlhú dobu sme mohli sledovať úspešnú expanziu nízkonákladovej leteckej spoločnosti WizzAir smerom k Ázii. Základňu v Abu Dhabi využil ako štartovací bod pre nové linky na Maldivy či do Uzbekistanu, a dokonca je možné letieť aj do Kazachstanu.

Vstup do neobvyklých dopravných trás – Erbil, Irak

Teraz máme opäť vzrušujúcu správu. WizzAir sa rozhodol posilniť svoje siete a spustiť pravidelné lety z Abu Dhabi až do irackého mesta Erbil, ležiaceho iba 120 km od tureckých hraníc. Táto krajina je pre mnohých nekonvenčnou cestovateľskou destináciou, ale cestovatelia túžiaci po nových zážitkoch a objavovaní neznámych miest určite ocenia túto možnosť.

Začiatok novej linky je naplánovaný už na 6. októbra 2023, a cestujúci sa budú môcť tešiť na dva lety týždenne – každý pondelok a piatok. A to nie je všetko! WizzAir stavia na konkurencieschopné ceny, a pre členov Wizz Discount Club je možné získať letenku na tejto trase za úžasných 122 €! Pre nečlenov je cena len o niečo vyššia, pohybuje sa okolo 142 €. Veríme však, že s rastúcim záujmom o túto linku a konkurenciou, cena by sa mohla ešte znížiť a cestovať do Iraku by mohlo byť možné aj za 100 € za spiatočný let.

Nové perspektívy a možnosti pre cestovateľov

WizzAir svojou expanziou nekončí a stále hľadá nové cesty a destinácie, ktoré by potešili cestovateľov. Po úspechu tejto novej linky do Erbilu sa hovorí o plánoch na ďalšie spojenie so zastávkou v Abu Dhabi – tentokrát smerujúce až do Indie. To je správa, ktorá určite poteší mnohých cestovateľov túžiacich objaviť krásy a tajomstvá tejto fascinujúcej ázijskej krajiny.

Pár tipov na záver z mesta Erbil:
  1. Erbilská pevnosť
  2. Qaysari Bazaar
  3. Mešita Mudžahidín
  4. Kristov kostolík
  5. Múzeum Kurdské kultúry
  6. Párkmajánský kras
  7. Park Sami Abdulrahmana: Ideálny na o
  8. Haji Omaran

Ostatné články