WIZZ

Nová linka na Maledivy

Obľúbená nízkonákladová spoločnosť WizzAir spúšta od októbra priame lety na Maledivy z odletom z Abu Dhabi a taktiež aj spojenie do Kuvajtu. Do Emirátov sa viete taktiež z WizzAir-om a to buď z Viedne alebo z Budapešti v cene od približne 150 € spiatočne.

Na Maledivy bude spojenie prevádzkované 4x týždenne, a to od 4. októbra. Do Kuvajtu sa z Wizzairom dostanete od 30. októbra, v oboch prípadoch s modernizovaným typom lietadiel Airbus A321neo.

Ceny leteniek na linke Abu Dhabi – Maledivy budú začínať na približne 160 €, a tak sa viete s prestupom dostať z Budapešti spolu iba za približne 350€.

Momentálne sa letenky s inými aerolinkami na tejto trase pohybujú v cene približne 700€, co značí polovičnú úsporu. Doteraz Slováci využívali hlavne priame spojenie od spoločnosti Austrian Airlines z Viedne, kde sa však cena letenky pohybuje nad úrovňou 1000€. Po novom však rakúsky dopravca ponúka priame spojenie aj z Košíc a to dokonca za nižšiu sumu, približne 830€.

Maledivy sa stávajú čím daľej tým viac obľúbenými, podľa dát za posledné dva roky naň prišlo až o 15% viac slovákov ako tomu bolo pred rokom 2019. Nadaľej však platí, že najvýhodnejšiou ponukou ostáva zájazd cez cestovnú kanceláriu, kde cena začína na 1500€/osoba pri 7-dňovom zájazde.

Ostatné články