WIZZ

Wizz Air ruší 2 dôležité linky z Bosny a Hercegoviny

Zmeny v leteckej sieti Wizz Air

Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air plánuje zmeny v niektorých letoch z troch trhov bývalej Juhoslávie. Spoločnosť ruší 2 dôležité linky z Banja Luky do Štokholmu Skavsta, pričom posledný let je naplánovaný na 28. augusta, a z Banja Luky, druhé najväčšie mesto Bosny a Hercegoviny, do Hamburgu, ktoré skončia na konci letnej sezóny 28. októbra. Wizz Air však naďalej prevádzkuje linky z Banja Luky do Bazileja a Dortmundu počas zimného obdobia.

Prevádzkovateľ letiska v Republike srbskej oznámil, že letecké spoločnosti majú právo meniť sieť destinácií a zmluva so spoločnosťou Wizz Air pre letisko Banja Luka je platná do letnej sezóny 2024.

Wizz Air tiež plánuje pozastaviť dve linky z Podgorice. Lety z hlavného mesta Čiernej Hory do Ríma Fiumicino a Viedne skončia koncom októbra. Avšak oznámil, že obe linky budú obnovené počas letnej sezóny 2024, ktorá začne 31. marca budúceho roka. V minulom zimnom období spoločnosť Wizz Air prevádzkovala lety do hlavných miest Talianska a Rakúska.

220810143329 wizz air abu dhabi plane full 169
Očakávaná stratégia Wizz Air pre optimalizáciu siete liniek

Spoločnosť sa však usiluje nájsť nové možnosti a zabezpečiť, aby cestujúci stále mohli využívať pohodlie a dostupnosť ich obľúbených letových trás. S týmto zámerom Wizz Air vstupuje do roka 2024 so stratégiou optimalizácie siete a záväzkom poskytovať spoľahlivú a cenovo dostupnú leteckú dopravu pre cestujúcich v regióne bývalej Juhoslávie.

Napriek týmto úpravám v letovej sieti sa Wizz Air takisto zaväzuje, že bude naďalej poskytovať kvalitné služby a udrží si svoje dôležité postavenie v oblasti nízkonákladovej leteckej dopravy. Cestujúci budú mať stále prístup k širokému výberu destinácií a výhodným cenám leteniek. Spoločnosť sa teší na budúcnosť a na to, že bude môcť znovu privítať cestujúcich na všetkých svojich trasách.

Ostatné články